Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 26.04.2018, 03:30

Пошук
Меню сайту
Категорії розділу
Корисні матеріали [14]
Як допомогти дітям у навчанні [7]
Педагогіка на кожен день [10]
Зважаючи на здібності [6]
Здоров'я дитини [11]
Пізнавайте себе і свою дитину [12]
До уваги! [1]
Погода
Погода в Украине
Календар
Теги
Наше опитування
Я шукаю:
Всього відповідей: 4536
Колеги
Презентації для дітей

Учитель географії

www.rbdut.com.ua
 Заступник з виховної роботи Журнал Дніпро
Академія Саморобкіна
Шкільна бібліотека
Шкільні твори з української та зарубіжної літератури
Підручники для підготовка до ЗНО з історії України
Володарське НВО
Сайти шкіл Оріхівського району:
Малотокмачанська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Новоіванівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Оріхівська гімназія № 1 «Сузір’я»
Освітянам
У Міністерстві освіти і науки України
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Відділ освіти Оріхівської РДА
Оріхівський районний методичний кабінет
Форум директорів шкіл України
Освітній Інтернет портал Офіційний веб-сайт ПОІППО імені М.В. Остроградського
Партнери
Каталог MyList.com.ua каталог сайтів
Украинский портАл Освітній портал
a d d . i n . U A
Безкоштовний каталог сайтів Звір - Білий український каталог сайтів, безкоштовна розкрутка сайтів, реєстрація в каталозі [Vox.com.ua] Портал українця
Корисні посилання
Работа, персонал и трудоустройство в Киеве и Украине
карта Киева
Каталог для ваших сайтов
Статистика

Рейтинг сайта в веб-каталоге misto.zp.ua
Наша кнопка

Форма входу
Логін:
Пароль:

Каталог статей

Головна » Статті » Батькам » Корисні матеріали

Як зробити дитину щасливою у майбутньому

Будь-які нормальні батьки хочуть бачити свою дитину здоровою, веселою, розумною і успішною. Успіхи дитини ви­мірюються головним чином її оцінками в школі, досягнення­ми в спорті, музиці, малюванні і здатністю спілкуватися з однолітками і дорослими.

Кожен батько по-своєму розуміє ситуацію успіху. Для когось найважливіше, щоб у щоденнику в дитини, не дай боже, не з'явилися які-небудь оцінки, крім відмінних. Хтось вважає, що захоплення — це дуже важливо, оскільки вже в дитинстві вони можуть визначити майбутню професію ди­тини.

І, на жаль, не так вже багато батьків приділяють належ­ну увагу емоційним успіхам своєї дитини, прагнуть навчити її спілкуванню. Хоча в усьому світі зараз просто бум, револю­ція: найбільш модним стало слово «співробітництво». Дорослі співробітничають з дітьми: мати — із сином, вчитель — з учнем. Дорослі прагнуть встановити максимально тісний емо­ційний контакт із дітьми, справедливо думаючи, що це зго­дом дозволить дітям легко домагатися успіхів і в навчанні, і в дорослому житті.

Більше того — американське суспільство, що давно й ефективно використовує ідею ІQ - коефіцієнта інтелекту, тепер тільки й говорить, що про нове відкриття — ЕР — коефіцієнта емоційного інтелекту, здатності співчувати, го­товності до співробітництва, емоційної зрілості.

Виявляється, що в багатьох випадках ці якості пророку­ють життєвий успіх набагато краще, ніж тестування суто інтелектуальних здібностей. Дослідження, які проводилися протягом кількох років, показали, що серед дітей, які вчили­ся тільки на відмінно, і дітей, які вчилися середньо, але мали більш стійкий емоційний розвиток, останні досягали більших успіхів у житті й у роботі. Вони виявлялися краще підготов­леними до того, що треба вміти будувати стосунки з друзя­ми, коханими, зі співробітниками, начальниками або підлег­лими.

Сучасні батьки постійно зіштовхуються з дилемою: успішність чи спілкування? Навантаження в школі сьогодні таке, що заради відмінного навчання дитина повинна прак­тично весь вільний час приділяти урокам. На інше (особливо в старших класах, коли з'являються репетитори, додаткові заняття, підготовчі курси) іноді просто не залишається ні часу, ні сил. Дитячі лікарі, психологи і психотерапевти відзначають в останні роки різке зростання перевтоми, хронічних хвороб і навіть нервових зривів у дітей і підлітків.

Значення емоційного фактора важко переоцінити. І батьки не повинні забувати про це. Віра в себе, впевненість у своїх силах, у тому, що тебе люблять і ти потрібний, — велика річ! Але цю віру дуже легко підірвати і дуже важко, іноді неможливо, відновити. І якщо маленька дитина не змогла відразу досягти певних успіхів у школі, батьки ні в якому разі не повинні продовжувати давити на дитину і вдома. Адже якщо дитина звикає вважати себе дурною, нездібною, потім з цим важко буде щось зробити. Самоповага формується в дитинстві. Звичайно, до кожної дитини потрібний особливий підхід. І все ж таки є деякі загальні правила, про які добре було б пам'ятати всім батькам.

1. Перше, чого треба побажати батькам, — це терпіння, терпіння і ще раз терпіння! Тільки воно допоможе вам зробити ваші стосунки з дитиною довірчими, стабільними і щирими.

2. Не ставте стосунки з дитиною в залежність від її успіш­ності. Погана оцінка — це погана оцінка. А батьківська любов — це батьківська любов. Ви можете заборонити дитині дивитися телевізор. Але не позбавляйте її звичної розмови перед сном.

Довірчі стосунки означають, що дитина завжди може роз­раховувати на вашу підтримку й випадкова невдача не пере­росте в хронічний неуспіх.

3. Не порівнюйте дітей! По-перше, не порівнюйте своєї дитини з її однолітками! Дивно, як швидко дорослі забувають своє власне дитинство і не пам'ятають, яке вразливе дитя­че самолюбство. Кілька разів зроблений акцент на невдачах, постійні докори типу: «Ну чому інші діти як діти, а ти...» мо­жуть поступово сформувати комплекс неповноцінності.

По-друге, якщо у вас кілька дітей, не порівнюйте їх між собою, це ще болючіше ранить дитяче самолюбство й аж ніяк не сприяє зміцненню дружби між рідними братами і сес­трами. Дитячі ревнощі — теж одна з найбільш гострих про­блем сучасної родини.

4. Інформаційне навантаження на мозок дитини сьогодні таке, що іноді може навіть загрожувати її психічному здоро­в'ю. Намагайтеся уловити той момент, коли дитина явно пе­ревтомлена. Можливо, слід відкласти на якийсь час заняття? Піти з дитиною на прогулянку, нехай незаплановану, або затіяти цікаву гру. А ще краще — зберіться із силами й орга­нізуйте «дитячу вечірку», зберіть друзів вашої дитини, спечіть що-небудь смачне, дайте можливість їм пострибати і повесе­литися. Цим ви покажете дитині, що вона, її емоційний стан, друзі для вас важливіші, ніж успішність, оцінки та ін.

5. Спробуйте звільнитися від поширених догм. Не змушуй­те дитину їсти те, чого вона не любить, навіть якщо ви впев­нені, що саме в цьому продукті маса вітамінів і корисних для організму мікроелементів. При бажанні завжди можна знайти інші продукти з аналогічним набором необхідних речовин. Інак­ше баталії навколо не з’їденої каші заберуть час, який ви могли б зайняти душевними розмовами.

6. Будьте не тільки терплячі, але й послідовні. Не спрос­товуйте самі себе, не керуйтеся тільки своїм настроєм. Якщо ви вчора пообіцяли дитині похід у парк культури, то сьогодні ви не можете через неприємності, наприклад, на роботі, відмо­вити їй у цьому. Інакше з якої статі ви будете потім вимага­ти, щоб вона завжди виконувала свої обіцянки?

Діти обожнюють маленькі перемоги – допомагайте їм у цьому, і в майбутньому вас і вашу дитину очікують більш значні удачі.

 

 

Категорія: Корисні матеріали | Додав: Валентина (03.09.2011)
Переглядів: 5346 | Теги: батькам, Наші діти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright ... © 2018
Конструктор сайтів - uCoz