Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 24.05.2018, 00:36

Пошук
Меню сайту
Категорії розділу
Методика [10]
Педагогіка, психологія [2]
Свята і пам'ятні дати моєї Батьківщини [24]
Розраховано на школярів, їхніх дбайливих батьків, учителів та всіх, хто цікавиться вітчизняною культурою та історією.
До уваги ...! [1]
Керівникам навчальних закладів, вчителям, учням та їх батькам.
Погода
Погода в Украине
Календар
Теги
Наше опитування
Я шукаю:
Всього відповідей: 4537
Колеги
Презентації для дітей

Учитель географії

www.rbdut.com.ua
 Заступник з виховної роботи Журнал Дніпро
Академія Саморобкіна
Шкільна бібліотека
Шкільні твори з української та зарубіжної літератури
Підручники для підготовка до ЗНО з історії України
Володарське НВО
Сайти шкіл Оріхівського району:
Малотокмачанська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Новоіванівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Оріхівська гімназія № 1 «Сузір’я»
Освітянам
У Міністерстві освіти і науки України
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Відділ освіти Оріхівської РДА
Оріхівський районний методичний кабінет
Форум директорів шкіл України
Освітній Інтернет портал Офіційний веб-сайт ПОІППО імені М.В. Остроградського
Партнери
Каталог MyList.com.ua каталог сайтів
Украинский портАл Освітній портал
a d d . i n . U A
Безкоштовний каталог сайтів Звір - Білий український каталог сайтів, безкоштовна розкрутка сайтів, реєстрація в каталозі [Vox.com.ua] Портал українця
Корисні посилання
Работа, персонал и трудоустройство в Киеве и Украине
карта Киева
Каталог для ваших сайтов
Статистика

Рейтинг сайта в веб-каталоге misto.zp.ua
Наша кнопка

Форма входу
Логін:
Пароль:

Каталог статей

Головна » Статті » Все для вчителя: навчання і виховання » Свята і пам'ятні дати моєї Батьківщини

24 серпня - День Незалежності України

Щоб усвідомити значущість цього свята для нашої держави, необхідно прига­дати основні етапи становлення незалежної України.

Протягом багатьох тисячоліть українська нація формувалася на території сучасної України. У ХІІ-ХІІІ століттях держава Київська Русь розпалася, частина землі перейшла під владу Москви. Наступною в історії України незалежною державою було Галицько-Волинське князівство (ХІІІ-ХІУ століття). Потім — тривалий і виснажливий період боротьби за власну незалежність із Литвою та Польщею. У XVII столітті — нова поява України на політичній карті Європи у вигляді Запорозької Січі. Цей етап, власне, спроба політичної незалежності, став можливим завдяки діяльності однієї з найвизначніших постатей в історії нашої держави — Богдана Хмельницького. Сувере­нітет цей був дуже хитким, молода держава не змогла забезпечити власну свободу, тому відбувся розділ її земель між Польщею та Російською імперією, а після занепаду Польщі — з Австро-Угорщиною.

Революційні події початку XX століття зруйнували монархічні устрої країн-за­гарбниць і створили умови для проголошення незалежності України IV Універсал: ж від 22 січня 1918 року. Була створена У НР (Українська Народна Республіка). А 1 листопада 1918 року було проголошено створення ЗУНР (Західноукраїнська Народна Республіка). Ця подія була «підготовлена» початком Першої світової війни та, відповідно, розпадом Австро-Угорської імперії. Проіснувала ЗУНР дуже мало — лише 8 місяців. Протягом 1917-1921 років відбувалися запеклі сутички, як політичні, так і збройні, на теренах України. За тих часів відстояти незалежність держави знову не вдалося, але не можна говорити, що всі намагання були марними. Важливе значен­ня мало те, що національна свідомість, раніше властива тільки частині інтелігенції, тепер поширилася на всі прошарки суспільства України. Народ активно виявляв зацікавленість у створенні суверенної держави, але обіцянки вищого партійного ке­рівництва щодо створення союзу незалежних держав були неправдивими.

Перебуваючи в складі СРСР, Україна зберігала формально (відповідно до Кон­ституції СРСР) деякі права та ознаки суверенної держави, зокрема мала свою тери­торію, органи державної влади й управління, бюджет, державний гімн, прапор тощо. Але реальної влади рішуче впливати на події уряд держави не мав — абсолютно все треба було узгоджувати зі «старшим братом».

Тільки в 1944 році Україна отримала право на самостійну зовнішню діяльність. А за рік Українська РСР стала одним із членів-засновників Організації Об'єднаних Націй, приблизно з цього часу почала брати більш-менш активну участь у діяльності різних міждержавних організацій.

16 червня 1990 року Верховна Рада України прийняла документ надзвичайно­го історичного значення. Назва цього документа — Декларація про державний су­веренітет України.

24 серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто проголосила Акт про не­залежність України. Територія держави була проголошена єдиною та неподільною; на території України мають чинність виключно Конституція та закони України.

1 грудня 1991 року було проведено всеукраїнський референдум, який підтвер­див добровільний історичний вибір українського народу (за проголошення незалеж­ності держави віддали свої голоси понад 90 % населення України). Цей день по пра­ву можна вважати днем народження Держави. Якщо українська нація існує вже багато століть, то дійсно незалежна українська держава виникла лише 1991 року.

1 грудня 1991 року відбулися ще й вибори Президента України. Оскільки дер­жава була проголошена незалежною, було створено нову систему державного управ­ління, власні Збройні Сили, різноманітні органи безпеки та правопорядку. Окрім цього, відбулися значні зміни в духовному житті держави, зокрема зріс рівень по­літичних свобод громадян, було скасовано будь-які обмеження в розвитку як україн­ської культури, так і культур інших народів, що проживають на території нашої дер­жави. За тих часів Україна була третьою у світі державою за ядерним потенціалом, але задля миру в усьому світі вона першою зробила крок до звільнення від страшної зброї. Як рівна серед рівних увійшла Україна до світового співтовариства, а в 1994 році була включена до складу Ради Європи.

Отже, наша країна отримала унікальний шанс на певному етапі свого існуван­ня зробити вибір свого подальшого поступу.

Сьогодні народ не втрачає нагоди гідно відсвяткувати цей день, улаштовуючи в цей день виїзд на природу з близькими та друзями, гуляння в парку або околицями міста, відвідуючи святкові концерти тощо.

Категорія: Свята і пам'ятні дати моєї Батьківщини | Додав: Валентина (24.08.2011)
Переглядів: 885 | Теги: пам'ятні дати | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright ... © 2018
Конструктор сайтів - uCoz